קונצרן מזון

BDA Projects הכשירה את עובדי החברה בסדנאות ייחודיות המשלבות חומר תיאורטי עם פרקטיקה יישומית.

האתגר – שמירה על רמה מקצועית גבוהה לאורך זמן

פעילותה הענפה של החברה בתחומי התעשייה השונים מושתתת על מערך מחשוב עתיר טכנולוגיה, המשרת את חטיבות הקונצרן השונות. צוותי מערך המחשוב אמונים על תפקודן השוטף של מערכות המידע המשמשות את הקונצרן בתחומי הסחר, הלוגיסטיקה, הרכש, הפיננסים, ניהול משאבי אנוש ועוד, ועוסקים בפרויקטים רבים ומגוונים התומכים בפעילות הארגון.

אחד האתגרים המאפיינים סביבת מחשוב כה מורכבת הוא יכולתו של צוות המחשוב לשמר רמה מקצועית גבוהה  שתאפשר התמודדות שוטפת עם מערך הטכנולוגי המאגד בתוכו מספר רב של מערכות מידע, דרישות מגוונות ומשימות מורכבות בקבוצות מקצועיות שונות. במסגרת המשאבים שמשקיעה החברה בטיפוח ובפיתוח עובדים מפעילה החברה מערך של קורסים והכשרות מקצועיות כדי לשמר יכולות אלו.

“כקונצרן רב תחומי בעל פעילות בינלאומית חשוב לנו לפעול בסביבה טכנולוגית מתקדמת ואנחנו מקפידים לשמור על מערך טכנולוגי חדשני ועדכני” אומר מנהל מערכות מידע באחת מחטיבות החברה “מעבר ליישומים השונים, גודל הארגון יוצר מאפיינים שונים להתנהלות בכל פרויקט. הגורם העיקרי להצלחתו של פרויקט או לכשלונו מושפע מהיכולת לאפיין נכון את הצרכים, לנתח את מערכות המידע בהתאם ולנהל את הפרויקט נכון. לכן, מנהל פרויקטים צריך להיות בעל מקצוע בניהול פרויקטים, מעבר להתמחותו היישומית במוצר מסוים.”

 על מנת להשיג יעדים אלה, בחרה החברה בשירותי הייעוץ וההדרכה של חברת BDA Projects, המתמחה בניהול פרויקטים טכנולוגיים בתחום מערכות המידע והטמעתם.

הפתרון – הכשרה מקצועית בידי מומחים

כמענה לאתגר שהציבה החברה, ערך צוות BDA קורסים מקצועיים לעובדי החברה בתחומי ניהול פרויקטים וניתוח מערכות מידע באוריינטציה יישומית. מטרת הקורסים הייתה להכשיר את צוותי מערך המחשוב בשני התחומים הללו, לאפשר להם להעשיר את עולם המושגים והכלים בכל תחום וליישם את החומר הנלמד על תרחישים מעשיים בתוך ומחוץ לחברה.

 בתחום ניהול הפרויקטים למדו העובדים את תפקידי מנהל הפרויקט, בעלי עניין בפרויקט, תחומי ידע ושלבים, הצדקה עסקית לפרויקט, תכנון, הערכת משאבים ואיזון פרויקט, ניהול סיכונים, בקרת פרויקט, הפקת לקחים ועוד. במהלך הקורס יישמו העובדים את החומר הנלמד בפרויקטים פעילים בשטח אשר הסתיימו עם תום הקורס.

הנושאים בהם עסק הקורס לניתוח מערכות מידע כללו את כל הספקטרום הרלוונטי החל מייזום בדיקת המערכות, דרך אפיון הדרישות, תוך התייחסות לעלות / תועלת, החזר השקעה והבנת הסביבה העסקית והאתגרים, וכלה בבדיקת המערכת והפעלתה בסביבת הייצור.

במסגרת הקורסים שולב ייעוץ ארגוני שהעניק לעובדים ערך מוסף ייחודי והמחיש בפניהם היבטים חיוניים שנוגעים להתמודדות אישית, בכל אחד מהתחומים, כגון: מנהיגות וסמכות, השפעה על עמיתים, בניית מוטיבציה והנעת צוותים, התמודדות עם קשיים ושחיקה, גיוס כוחות הארגון לתמיכה בפרויקט, ועוד.

“לתפיסתנו, קורסים מקצועיים מהווים חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה הארגונית שלנו לפתח כישורים אישיים ומוקדי ידע מקצועי שתורמים להעצמת עובדים ולהצלחתו העסקית של הארגון” מציין מנהל משאבי האנוש בחברה. “מערך מחשוב מורכב כמו שלנו מחייב אותנו לשמר רמה מקצועית גבוהה בקרב העובדים. האוריינטציה היישומית בסדנאות של BDA, שילבה תאוריה ומעשה והכשירה את העובדים באופן המיטבי ביותר.”

התועלת – פרקטיקה מוכחת למינוף ההשקעה בעובד

“כל הכבוד על מה שעשית, לא רק מבחינת העברת החומר אלא ביצירת הקבוצה. יש לנו עשרות פרויקטים בשנה והנושא הוא בנפשנו. למדנו וקבלנו הרבה (ניהול סיכונים, תכנון, מדידה) וזה תורם למקצועיות שלנו ולביזנס. כאינטגרטורים של הארגון, אנחנו מכירים אותו היטב ויכולים לבצע שיפורים.” (מנהל יישומי מערכות מידע בקונצרן)

מורכבותם של פרויקטים וההתפתחויות בתחום המידע מחייבות ארגונים לערוך שינויים במערכי המחשוב כדי להתמודד עם אתגרים עסקיים בשווקים דינאמיים. תהליכים אלו דורשים מצוות העובדים רמה מקצועית גבוהה ומהארגון להשקיע בתוכניות הכשרה והדרכה מתאימות.

התמחותה של BDA בתחום מערכות המידע והיכרותה המעמיקה עם הצרכים והדרישות של לקוחותיה מאפשרת לצוות החברה למקד את הסדנאות בנושאים המהותיים בתחומי ניהול הפרויקטים וניתוח מערכות המידע ולשלב בהן פרקטיקה מוכחת. הסדנאות המתנהלות בקבוצות למידה קטנות אף תורמות להידוק הקשר הבינאישי בין העובדים ומאפשרת להם להיחשף ולהכיר היבטים וזוויות ראייה שונות ובעלי תפקידים אחרים ברחבי הארגון.

“ייחודן של הסדנאות שערכה חברת BDA התבטא בסימולציות של מצבים מהשטח ועבודה מעשית על בסיס פרויקטים חיים, שאפשרו ליישם את החומר התיאורטי בפועל.” ציין מנהל מערכות המידע בארגון. “הסדנאות הפרקטיות נבנו על בסיס הניסיון של BDA בתחום ואפשרו לעובדים לחוות את מה שלמדו באופן אישי. השילוב הזה תרם לשביעות רצון גבוהה בקרב העובדים מהקורסים, והניב עבורנו את הערך המקסימאלי מההשקעה בפרויקט ההדרכה.”

הלקוחות המרוצים שלנו